Kurtyny polar
Kurtyny paskowe chłodnicze oraz standardowe.
Kurtyny paskowe standardowe jest to oczywiście najpopularniejszy rodzaj kurtyn paskowych które są zbudowane z bardzo miękkiego oraz giętkiego pasa wykonanego z folii PCV. Znakomicie nadaje się do takich pomieszczeń jak magazyny, hale przemysłowe, warsztaty mechaniczne, warsztaty samochodowe, wszelkiego rodzaju i wielkości hale, myjnie samochodowe i tym podobne instalacje i zabudowania. Kurtyny paskowe standardowe są niesamowicie twarde oraz mocne, jest praktycznie niepalna, ognioodporna, bardzo elastyczna, przede wszystkich zachowuje cechy doskonałej izolacyjności, zachowując w tym samym czasie możliwość bardzo luźnego czy też swobodnego przemieszania się we wszystkich płaszczyznach, co jest bardzo ważne.
Inny rodzajem kurtyn paskowych są kurtyny paskowe chłodnicze.
Kurtyny paskowe chłodnicze, inaczej zwane też kurtyny polar posiadają takie same funkcjonalności oraz cechy jak kurtyna chłodnicza, jednak główna różnica polega na tym że pas który jest zbudowany z folii PCV, z którego jest wykonany, ma charakterystykę oraz właściwości które są idealnie dostosowane do działania w niskim przedziale temperatur. Zwykła kurtyna paskowa staje się niezmiernie twarda pod wpływem niskich temperatur, jednak kurtyny polar zachowuje własną niepowtarzalną giętkość nawet w ekstremalnie niskim przedziale temperatur.
Kurtyny polar najczęściej stosowane są chłodniach, mroźniach, pojazdach chłodniczych.
Do najważniejszych cech kurtyn paskowych należą oszczędność energii – pozwalają zaoszczędzić olbrzymie zasoby energii poprzez kontrolowane zatrzymywanie przepływu ciepłego a także zimnego powietrza w danym pomieszczeniu.
Niebagatelną cechą kurtyn paskowych jest też redukcja hałasu, przyjmuje się że kurtyny polar mogą redukować hałas o przynajmniej 30dB, co stanowi znakomitą barierę dźwiękochłonną
Inną ważną cechą kurtyn polar jest ich elastyczność, ponieważ wykonane są z miękkiego PCV, co sprawia że są wyjątkowo giętkie oraz elastyczne.
Kolejną cechą jest ich bezpieczeństwo – trudnopalność.
Zobacz: https://izolacyjnie.pl/